אנרגיה ירוקה

שותפות אבנר מעדכנת את מצב התקדמות הקידוחים במאגרי הגז הטבעי

שותפות אבנר מעדכנת את מצב התקדמות הקידוחים במאגרי הגז הטבעי

צילום: נובל אנרג'י

שותפות אבנר דיווחה היום לבורסה על נתוני הקידוח של חברת נובל אנרג'י בשלושת אסדות הקידוח הפועלות בפרויקטים שבבעלותה. השותפות המוגבלת עוסקת בחיפושי נפט וגז, ומחזיקה 23% משדות הגז "ים תטיס" ו"לויתן" וכ-16% משדה הגז "תמר".

קידוח ההערכה "לויתן 3"

אסדת הקידוח Sedco צפויה לעזוב את איזור חזקת I/12 "תמר", בו עסקה בביצוע קידוחי הפיתוח "תמר" 5,4,3 ו- 6 ולהגיע, תוך כשבוע ימים, לאתר קידוח "לויתן 3" שבשטח רשיון 350/"עמית", לצורך השלמת פעולות הקדיחה בקידוח. פעולות הקדיחה בקידוח "לויתן 3" הופסקו בעבר בעקבות תקלות טכניות מתמשכות, שנתגלו בציוד תת-ימי של אסדת הקידוח שעסקה בקדיחתו.

על פי הערכת נובל, צפוי קידוח "לויתן 3" להסתיים במחצית חודש נובמבר 2011 ועלותו הכוללת (100%) צפויה להיות במסגרת התקציב שדווח בעבר, בסך של כ- 100 מיליון דולר (ללא עלות ביצוע מבחני הפקה, שאינם מתוכננים בשלב זה). קידוח "לויתן 3", צפוי בעתיד להיות מושלם כאחד מקידוחי ההפקה בשדה לויתן.

נובל מסרה כי לאחר השלמת העבודות בקידוח "לויתן 3" מתוכננת ה- Sedco לקדוח עד שני קידוחי אקספלורציה נוספים, טרם שתשוב לאזור חזקת I/12 "תמר", וזאת לצורך סיום עבודות הקדיחה ו/או ההשלמה של קידוחי הפיתוח "תמר" 5,4,3,2 ו-6. להערכת נובל, השינויים בתוכנית העבודה של ה-Sedco, לא ישפיעו על לוח הזמנים להשלמת פיתוח פרוייקט "תמר". נובל מתכננת, במסגרת תוכנית העבודה של שלושת האסדות, להשלים את קדיחתו של קידוח "לויתן 1".

קידוח האקספלורציה "דולפין 1"

השלב הראשון של קידוח "דולפין 1", שבוצע בשטח רשיון 351/"חנה" באמצעות אסדת ה- Sedco, הסתיים בהצלחה. אסדת ה- PNA הגיעה בימים האחרונים לאתר קידוח "דולפין 1". נובל מסרה כי להערכתה, תוך כשלושה שבועות ולאחר שיסתיימו עבודות התיקון המבוצעות כעת במערכת שרוול הקדיחה הימי ("Riser System") שבאסדה, תחדש ה- PNA את עבודות הקדיחה ב"דולפין 1". להערכת נובל, קידוח "דולפין 1" צפוי להסתיים בתחילת חודש דצמבר 2011, בעלות כוללת (%100) בסך של כ-55 מיליון דולר (ללא עלות ביצוע מבחני הפקה, שאינם מתוכננים בשלב זה).

פרוייקט הפיתוח בחזקת I /7 "נועה"

קידוחי ההפקה "נועה 2" ו"נועה 3" נקדחו על- ידי אסדת הקידוח Homer והסתיימו בהצלחה שבועיים לפני המועד המתוכנן ובעלות נמוכה משמעותית מהתקציב. להערכת נובל, עבודות השלמת הבארות (completion) בפרוייקט הפיתוח של מאגר נועה צפון, צפויות להתחיל במחצית הראשונה של שנת 2012.

נובל מסרה כי, אסדת ה-Homer, אשר הועברה לבלוק 12 בקפריסין, בו היא קודחת כיום קידוח אקספלורציה, צפויה לחזור, לאחר סיום הקידוח הנ"ל, לפעילות במסגרת הפרויקטים של השותפות במים הכלכליים של ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>