אנרגיה סולארית, אנרגיה סולארית באירופה

המועצה האירופית אישרה את התכנית לקידום חשמל ירוק ברומניה

המועצה האירופית אישרה את התכנית לקידום חשמל ירוק ברומניה

המועצה האירופית אישרה אמש את תכנית ממשלת רומניה לקידום אנרגיות מחדשות. המועצה מצאה את התכנית הרומנית כעומדת בסטנדרטים שהאיחוד האירופי הציב לפיתוח חשמל ממקורות מתחדשים, במיוחד לאור העובדה כי התכנית יוצרת תמריצים משמעותיים לייצור חשמל נקי, ומגינה מפני עיוותים העלולים למנוע תחרות בשוק. התכנית אמורה למצב את רומניה בשורה אחת עם שאר מדינות האיחוד עד לשנת 2020, בה אמורות כל מדינות האיחוד להגיע למינימום ייצור של 20% חשמל נקי מכלל המדינות.

"תכנית האישורים הירוקה היא למעשה מנגנון המבוסס על השוק, שתפקידו לעודד השקעות באנרגיה מתחדשת ברומניה. באמצעות תכנית זו רומניה תוכל להגיע למטרות שהוצבו על-ידי האיחוד האירופי לשנת 2020, ללא פגיעה בתחרותיות", אמר חואקין אלמוניה – סגן נשיא המועצה האירופאית העוסקת במדיניות התחרות בשווקים.

האישורים הירוקים מוענקים באיחוד האירופי ליצרני חשמל עבור כל מגה-וואט שמופק באמצעות אנרגיית רוח, מים, ביומסה, גז מטמנות, מפעלי טיפול בשפכים, ומתקנים סולאריים. בנוסף לכך ניתן בונוס למפעלים המייצרים חשמל באמצעות מערכות קוגנרציה. האישורים מוצאים על-ידי כל אחת ממדינות האיחוד ונמכרים ליצרני החשמל באותה המדינה, שמחויבים לרכוש מספר מסוים של אישורים ולעמוד בתנאי הייצור של חשמל נקי. יצרני חשמל שלא עומדים במכסות המינימום של החשמל הירוק נקנסים על-ידי המדינה, והכספים הנגבים מקנסות אלו מועברים לתמיכה בחברות קטנות העוסקות בייצור חשמל ממקורות מתחדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>