אירועים אנרגיה סולארית

טכנולוגיה חדשה לניקוי פאנלים סולאריים באמצעות מיכלית ממונעת

טכנולוגיה חדשה לניקוי פאנלים סולאריים באמצעות מיכלית ממונעת

צילום: ארנון מעוז

אחד המרכיבים העיקריים בכל מערכת פוטו וולטאית הפאנלים. הפאנל הסולארי הוא זה שלמעשה קולט את אור השמש ואת האנרגיה האצורה בו אשר לאחר מכן מומרת לחשמל שמיש. מידת הניקיון של הפאנלים הסולאריים משפיעה באופן ישיר על תפקוד המערכת כולה. למעשה, מחקרים שנעשו על ידי חברות שונות מצביעים על כך שפאנל מלוכלך ומוזנח עשוי להוריד את תפוקת החשמל של המערכת בעד כ-25% לאורך זמן.

הפאנלים מתלכלכים מחלקיקי אבק וחומרים מזהמים אחרים, הנמצאים באוויר ונדבקים אליהם. על מנת לנקות אותם בצורה יעילה, יש צורך במכשור נכון המקפיד על שמירת החומרים הרגישים מהם עשויים הפאנלים. עד היום, ניקוי הפאנלים נעשה על ידי עובדי חברות מקצועיים שעלו לגג ובאמצעות ערכת סינון מים באוסמוזה הפוכה או שטיפה עם מכונת לחץ מים ביצעו את המלאכה המורכבת.

מוצר חדש שפיתחה חברת בארי האיטלקית מאפשר לחסוך את כוח האדם הדרוש לניקוי הפאנלים. מדובר במיכלית ממונעת המשתמשת בלחץ מים ובמברשות רגישות לניקוי הפאנלים. גודלן המסיבי של המברשות מאפשר ניקוי מהיר של כמות גדולה של פאנלים ובכך חוסך זמן רב ומאמץ פיזי. עם זאת, להשלמת המלאכה פיתחה החברה גם רול ידני המכיל גם הוא מברשת רגישה ומאפשר ניקוי שטחים קטנים בצורה ידנית. לדברי נציג החברה מדג'י פרנצ'סקו, הטכנולוגיה החדשה הינה פטנט ייחודי שפותח במיוחד עבור השוק הסולארי האיטלקי. עם זאת החברה שוקלת כעת להרחיב את עסקיה ולהיכנס לשוק הבולגרי וכן לשתף פעולה עם אינטגרטורים בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>