המצאות ירוקות, מחזור, מחזור פלסטיק

חדש ביפן: מכונה שהופכת פלסטיק לדלק

חדש ביפן: מכונה שהופכת פלסטיק לדלק

אחת הממצאות המהפכניות ביותר בשוק האנרגיה מגיעה דווקא ממעבדתו הביתית של גבר יפני שבסך הכל רוצה להפוך את העולם למקום ירוק יותר עבור ילדיו. אקינורי איטו הציג לאחרונה מכונה שהמציא בשיתוף פעולה עם תאגיד blast היפני, המסוגלת להפוך מוצרי פלסטיק לדלק. במילים אחרות, המכונה הופכת למעשה את תהליך הייצור ומחזירה את הפלסטיק למצב הגולמי שלו, והופכת אותו לשמן. לדברי הממציא מדובר בדור הבא של מחזור הפלסטיק.

המכונה החדשה מסוגלת לטפל בכל מוצרי הפלסטיק, כגון: פוליאתילן, פוליסטירן, ופוליפרופילן. כמו כן, היא מתמודדת עם מוצרים בגדלים שונים ולכן יכולה להיות בשימוש במבנים תעשייתיים.

הפלסטיק המוכנס לתוך המכונה, עובר למעשה תהליך של המסה וכתוצאה מכך פולט גז לתוך צינור. הגז לאחר מכן עובר קירור על ידי מי ברז אשר הופכים אותו לשמן. השמן יכול לעבור תהליך עידון נוסף במהלכו יהפוך לבנזין, סולר ואפילו לנפט וניתן להשתמש בו על מנת להניע כלי רכב, להפעיל גנרטורים חשמליים או להבעירו במצבו המקורי.

המסת הפלסטיק על ידי המכונה נעשה באמצעות פלטה חשמלית, הדורשת הספק של קילו וואט חשמל אחד עבור כל קילוגרם של פלסטיק, בעזרתו ניתן לייצר ליטר אחד של שמן. השימוש בחימום חשמלי במקום הבערת דלק מסייע בשמירה על כמות נמוכה של פליטות פחמן בתהליך זה.

בנוסף, על פי מדיקות שנעשו במעבדה של אוניברסיטת האומות המיוחדות בטוקיו עולה כי בשל העובדה שפלסטיק מופק מתוצר לוואי של נפט, המרת תהליך הייצור של החומר מפחית את פליטות הפחמן בכ-80%.

איטו מאמין כי המצאתו תוביל למהפכה של ממש בתפיסה העולמית לגבי פלסטיק. לדבריו, ברגע שהחברה האנושית תבין שלא מדובר בזבל אלא בדלק, ניתן יהיה לחסוך אלפי טונות של אשפת פלסטיק ולהפוך את העולם לנקי יותר וידידותי יותר לסביבה.

5 Comments

 1. שני

  מדהים.. הכל אפשרי רק צריך את המהפך הזה כבר!

 2. המכשיר המוצג בכתבה הוא להדגמה בלבד ואינו מתאים לשימוש בשל מחירו הגבוה (10,000$) שמתכסה רק אחרי שנים רבות של הפעלה…
  הרעיון ידוע ומיושם מזה כמה שנים בהיקפים גדולים, לאחרונה החלטנו להביא מחו"ל מתקן תהליכי כזה עם הספק עבודה גדול וגורמים רבים מצטרפים להשתתף בו. בקרוב יתקיים כנס שותפים בו יימסרו פרטים. בעלי 100,000$ ואילך מוזמנים.

  • ערן

   נא צור קשר אם ישנו צורך בשותפים נוספים להבאת המכשיר.

  • מוטי רוזן

   היי
   הצלחת לעשות עם זה משהו?

 3. אייל

  למיקי: זה צריך להיות במימון מדיני
  זה די פשוט אם יירכשו כמה מכשירים יוכלו להוזיל משמעותית
  מכשיר גאוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>