מכונית חשמלית

רנו מציגה: פלואנס ZE – מכונית חשמלית יוקרתית

פלואנס ZE – צילום: אתר רנו

לאחר השקת דגם הקונספט של הפלואנס ZE בתערוכת המכוניות 2009 בפרנקפורט, רנו חשפה היום את העיצוב הסופי של הפלואנס ZE , אשר מיועד להימכר באירופה ובישראל בשנת 2011. המכונית החשמלית הראשונה מדגמי 3, Fluence Z.E. של רנו פונה לנהגים ומפעילי ציי רכב המעוניינים ברכב יוקרתי שהוא גם חסכוני וגם ידידותי לסביבה. רנו פלואנס ZE ייוצר במפעל רנו OYAK בבורסה, טורקיה, באותו קו הייצור בו מיוצרות גירסאות מנועי השריפה הפנימית של פלואנס. הייצור צפוי להתחיל במחצית הראשונה של 2011.

מבט מבפנים - צילום: אתר רנו

כמכונית החשמלית הראשונה בקבוצת המכוניות הקומפקטיות, היה חשוב למעצבים שניתן יהיה לזהות את הרנו פלואנס ZE כבר במבט ראשון. כדי לבדל אותה מגרסת מנועי השריפה הפנימית, דגם זה כולל חבילת תוספות ופרטים המשייכים אותה באופן ברור להיצע המכוניות החשמליות של רנו. אורך הגירסה החשמלית של הפלואנס הוא 4.75 מ', ארוכה ב-13 ס"מ מבת דודתה שאינה חשמלית וזאת על מנת לאפשר מקום לסוללות מאחורי המושבים האחוריים. במקביל, קווי המותן  של הרכב שונו על מנת לשמור על אותו האיזון הכללי שבגירסה המקורית.

הקווים של הרנו פלואנס ZE מתוחים וזורמים, הצדדים האחוריים הורחבו באופן הרמוני בשל הארכת השלוחה האחורית. העיצוב הזה עוטף את השמשה האחורית באופן המזכיר את העיצוב האחורי של דגמי ספורט קופה מסוימים, בעוד תיחום שחור מבריק בתחתית השמשה מדגיש את הפרופורציות ההרמוניות. עיצוב התאורה האחורית משני צידי המכונית, תורם אף הוא לאיזון הכולל בקווי הרנו פלואנס ZE.  ניתן להשיג את המכונית במספר צבעים, לרבות כחול חשמלי (EV Blue ) צבע חדש ומיוחד למכוניות החשמליות מבית רנו. הפלואנס ZE של רנו מיועד למשפחות המעוניינות ברכב מרווח ונוח, ובשטח אחסון כולל של 300 ליטר.

3 Comments

  1. רוני

    העתיד כבר כאן וזה מדהים הקץ לתלות בבנזין כל הכבוד לרנו על החזון!

  2. אוהד

    מדהים לראות איך חזון נרקם כל הכבוד לשי אגסי ולכל המאמינים בינהם רנו שמראה לנו את התוצאה הסופית,הרכב אגב נראה מרווח ומעוצב אהבתי!

  3. אריה

    רנו עשו את חלקם ותרומתם למען שינוי ירוק עכשיו תורינו להוכיח ולעבור לרכבים חשמליים הפלואנס בהחלט מדרבנת למעבר מקווה שתהיה הענות מירבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>